آشنایی با

کترینگ مرکزی بیمارستان ها
هلدینگ محب و شرکت های وابسته
سیستم مدیریت محب
هیات امنا حسابرس مستقل و بازرس قانونی هیئت مدیره مدیر عامل دفتر حراست دفتر روابط و رسانه دفتر حقوقی مشاور طرح و برنامه معاون پزشکی معاون مالی معاون توسعه منابع انسانی معاون توسعه منابع فیزیکی مدیر گردشگری سلامت مدیر تحقیق و توسعه مدیر فناوری اطلاعات موسسات و شرکت ها تابعه شرکت همیار ساخت محب شرکت شمیم دارو شرکت محب تجهیز طب موسسه خدمات درمانی محب جامع زنان موسسه درمانی محب مهر موسسه خدمات درمانی محب حضرت فاطمه(س) موسسه محب تامین Image Map
درحال بارگذاری
تور مجازی بیمارستان
افتخارات محب
چرا محب؟
درباره موسسه محب

اخبار دنیای پزشکی

اخبار محب

جستجوی پزشکان ...
درحال بارگذاری
جایگاه بیمار در موسسه

ساخت و ابداع بيمارستان در تاريخ پزشکی دنيا حداقل به حدود هزارو هفتصد سال پيش باز می گردد. پس از آن در دوره اسلامی نيز اين ساختار مهم در پزشکی ، در ايران و ساير سرزمينهای اسلامی به اعتلا و اوج می رسد. در اين راستا از موضوعهای بسيار مهم جايگاه حقوق بيمار و نحوه نگرش به بيمار در سير تاريخ بيمارستانها می باشد و بیانگر نقش اسلام و ايران در تکوين تاريخ پزشکی دنيا است.

بیماران درباره محب چه می گویند؟
نکات مهم برای بیماران

 

نکات مهم برای بیمارانی که کبد چرب دارند

کبد چرب غیرالکلی یا NAFLD امروزه به دلیل اپیدمی چاقی و دلایل دیگر، می‌توان گفت شایع‌ترین بیماری کبدی در دنیا محسوب می‌شود. با اینکه علت دقیق این بیماری معلوم نیست ولی ارتباط بسیار قوی آن با چاقی، نشانگان متابولیک و مقاومت به انسولین و اختلال چربی اثبات شده است. برای آشنایی شما با مشکل مقاومت به انسولین باید عرض کنم که ما با دو دسته مشکل مواجه‌ایم. اول مقاومت محیطی یعنی کاهش جذب قند به واسطه انسولین به وسیله عضلات و بافت چربی بدن و دوم مقاومت کبدی یعنی فقدان تاثیر انسولین بر کبد و جلوگیری از ساخت قند. این دو مقاومتی که گفتم موجب می‌شوند کبد چرب غیرالکلی ایجاد شود. در واقع چون مقاومت به انسولین در بدن کسی وجود دارد، او به دیابت و بیماری‌های قلبی‌عروقی و دیگر اختلالات متابولیسمی دچار می‌شود.

 

اپلیکیشن موسسه محب، علاوه بر اطلاع رسانی و معرفی مجموعه، برخی از خدمات و سرویس های پایه ای را در جهت سهولت کار بیماران و پزشکان ارائه نماید. برای دریافت آن کلیک نمایید.

دستاوردها

فیلم های آموزشی
آموزش و پرورش
Case Problems

منو